دستگاه اندازه گیری و تحلیل تخلیه جزئی PDMA

تجهیز PDMA  یک دستگاه جهت اندازه گیری  تخلیه جزئی (Partial Discharge) بر روی  انواع تجهیزات ولتاژ بالا مانند ترانسفورماتورهای  قدرت، ژنراتورها و موتوها، کابل های فشار متوسط و قوی، بریکر ها به دو صورت آفلاین و آنلاین می باشد سرکابل، مفصل های فشار متوسط و قوی، بریکرها می باشد.

ویژگی های دستگاه PDMA

محصول PDMA یک دستگاه قابل حمل بسیار سبک است که با استفاده از باتری تغذیه شده بوسیله آن می توان در باند های فرکانسی متنوع اندازه گیری تخلیه جزئی را در دو حالت آنلاین و آفلاین ترتیب داد.  این دستگاه به صورت بی سیم با لپتاپ و تبلت در ارتباط بوده و امکان تست ایمن در محیط ولتاژ بالای آزمایشگاه فشار قوی و پست های برق را فراهم می آورد

دستگاه PDMA

PDMA یک دستگاه قابل حمل و سبک ایده آل برای اندازه گیری تخلیه جزئی (PD) در سیستم عایقی تجهیزات ولتاژ بال است. این دستگاه مناسب اندازه گیری مطابق استاندارد IEC 60270 بوده و می توان از آن برای اندازه گیری در آزمایشگاه فشار قوی و همچنین پلنت های صنعتی جهت تست های کارخانه ای، راه اندازی در سایت به صورت آفلاین و همچنین به صورت آنلاین استفاده نمود.

استفاده از این دستگاه بسیار ساده بوده و اندزه گیری ها به صورت در لحظه (Real time) و با زمان نامحدود انجام می شود.همچنین بواسطه ویژگی هایی مانند پردازش سیگنال بسیار قوی و استفاده از باتری منجر به سهولت انجام اندازه گیری، افزایش سرعت و ایمنی پرسنل، نویز پذیری بسیار پایین و تکرارپذیری بالا در نتایج می شود.

امکاناتی مانند استفاده از فیلتر های دیجیتال و تنظیم دلخواه فرکانس مرکزی و پهنای باند تا میزان 50 مگاهرتز، دیاگرام های PRPD و شکل موج پالس در ناحیه زمانی و فرکانسی، گیتینگ با مقادیر دلخواه، به کاربر اجازه تحلیل و اندزاه گیری بسیار دقیق نتایج اندازه گیری، حذف وکاهش نویز و اعوجاجات محیطی و همچنین شناسایی منابع تخلیه جزئی خارج از سیستم تحت مطالعه را می دهد. با توجه به ویژگی های فیلترینگ عالی، حتی کوچکترین پالس های PD را می توان از تداخل جدا کرده و آنالیز نمود.

مشخصات فنی دستگاه PDMA

Wide-band Antenna
Sensor type
Yes
PRPD Histogram
Wi-fi
Interface
Yes
Internal phase Lock Detector
Logarithmic, Linear
PD Scale
Yes
Pulse Time Display
Yes
Pulse Frequency Display
50 MHz
Bandwidth
105 MS/s
Sampling rate
0 … 49.9 MHz
Center frequency
9 kHz, 30 kHz, 100 kHz, 500 kHz, 1 MHz, 50 MHz
Frequency Domain Bandwidths
30 dB
PD Gain
5 pC
PD sensitivity
20 dB
Voltage Gain
Real-time, Configurable, Band-pass Filter and innovative Pulse Detection Alghorithm
Proccessing
5 % ... 95 %, non-condensing
Humidity
0 °C ... 55 °C
Ambient Temperature
160 × 120 × 150 mm
Dimensions (W × H × D)
650 g
Weight