دستگاه PDCam

تجهیز PDCam یک دستگاه پایش (مانیتورینگ) آنلاین تخلیه جزئی (Partial Discharge) بر روی کابل، سرکابل، مفصل های فشار متوسط و قوی،تابلوهای فشار متوسط، سوئیچگیرهای گازی (GIS) ترانسفورماتورهای توزیع، بریکرها والکتروموتورهای ولتاژ بالا می باشد.

ویژگی های دستگاه PDCAM

محصول PDCAM یک دستگاه قابل حمل است که به صورت بی سیم با لپتاپ و تبلت در ارتباط بوده و امکان تست ایمن در محیط ولتاژ بالای پست های فشار قوی و متوسط را فراهم می آورد

Portable
Safe Test
Wireless

دستگاه PDCam

PDCAM یک دستگاه قابل حمل و سبک ایده آل برای شناسایی، پایش (مانیتورینگ) آنلاین و مکانیابی تخلیه جزئی (PD) در سیستم عایقی کابل های ولتاژ بالا (بالاتر از 6 کیلو ولت) شامل کابلها، سرکابل ها و مفصل ها حتی در سخت ترین محیط ها است. علاوه بر سیستم های کابلی می توان جهت شناسایی و مکان یابی PD در تجهیزات فشار قوی دیگر مانند سویچگیرهای گازی (GIS)، سوئیچگیر های فشار متوسط، ترانسفورماتورهای توزیع و صنعتی روغنی و خشک و ترانسفورماتورهای اندازه گیری فشار متوسط(CT و PT) و بریکر ها و همچنین مکان یابی نقطه ای منابع تخلیه جزئی در عایق استاتور ژنراتورها و الکتروموتورها در زمان اورهال (بیرون بودن روتور) استفاده نمود.

استفاده از این دستگاه بواسطه ویژگی هایی مانند سنسور اثر نزدیک پیشرفته، پردازش سیگنال بسیار قوی و ارتباط بی سیم منجر به سهولت انجام اندازه گیری، افزایش سرعت و ایمنی پرسنل، مکانیابی بسیار دقیق (بصورت نقطه ای) و تکرارپذیری بالا در نتایج می شود.

امکاناتی مانند استفاده از فیلتر های دیجیتال و تنظیم دلخواه فرکانس مرکزی و پهنای باند تا میزان 50 مگاهرتز، دیاگرام های PRPD و شکل موج پالس در ناحیه زمانی و فرکانسی، گیتینگ با مقادیر دلخواه، به کاربر اجازه تحلیل بسیار دقیق نتایج اندازه گیری، حذف وکاهش نویز و اعوجاجات محیطی و همچنین شناسایی منابع تخلیه جزئی خارج از سیستم تحت مطالعه را می دهد. با توجه به ویژگی های فیلترینگ عالی، حتی کوچکترین پالس های PD را می توان از تداخل جدا کرد و آنالیز کرد.

مشخصات فنی دستگاه PDCam

Wide-band Antenna
Sensor type
Yes
PRPD Histogram
Wi-fi
Interface
Yes
Internal phase Lock Detector
Logarithmic, Linear
PD Scale
Yes
Pulse Time Display
Yes
Pulse Frequency Display
50 MHz
Bandwidth
105 MS/s
Sampling rate
0 … 49.9 MHz
Center frequency
9 kHz, 30 kHz, 100 kHz, 500 kHz, 1 MHz, 50 MHz
Frequency Domain Bandwidths
30 dB
PD Gain
5 pC
PD sensitivity
20 dB
Voltage Gain
Real-time, Configurable, Band-pass Filter and innovative Pulse Detection Alghorithm
Proccessing
5 % ... 95 %, non-condensing
Humidity
0 °C ... 55 °C
Ambient Temperature
160 × 120 × 150 mm
Dimensions (W × H × D)
650 g
Weight